Samsung 2023 Akıllı Monitör serisi ile çıtayı yükseltti

Samsung 2023 Akıllı Monitör serisi ile çıtayı yükseltti

Vakıf Katılım

Samsung, 2023 Akıllı Monitör serisinin dünya genelinde satışa sunulduğunu duyurdu. Samsung’un yeni M8, M7 ve M5 Akıllı Monitörleri (M80C, M70C, M50C modelleri) kullanıcılara içerik izleme, oyun ve çalışma odağında monitörü kendi tarz ve ihtiyaçlarına göre kişiselleştirme olanağı sunuyor. Samsung Electronics Görsel Ekran İş Birimi Başkanı Hoon Chung, yeni Akıllı Monitör serisiyle ilgili olarak; “Yeni serimiz ve özellikle gelişmiş M8 modelimizle Akıllı Monitörler için çıtayı dünya genelinde yükseltiyoruz. Kullanıcılar yalnızca tek monitörle eğlence, oyun, üretkenlik, tasarım özelliklerinin keyfini sürerken, aynı zamanda kişiselleştirilmiş kullanım kolaylığı ve konforla da buluşuyor” dedi. 

Her stil ve mekana hitap eden zarif tasarımlar 

Serinin tamamı, geniş bir kullanıcı yelpazesinin ihtiyaçlarına ve tarzına hitap edebilen, çok yönlü dokuz farklı monitör modelinden oluşuyor. M8, M7 ve M5 Akıllı Monitörler çok çeşitli renk seçeneği ve boyuta sahip. M8 ve M7 modelleri 32 inç, M5 modeliyse hem 32 hem de 27 inç boyut seçeneği sunuyor. UHD çözünürlük ve 400 nit parlaklık değeri sunan M8, Sıcak Beyaz, Gündüz Mavisi, Günbatımı Pembesi ve Bahar Yeşili renk seçeneklerine sahip. UHD çözünürlük ve 300 nit parlaklık sunan M7 modeli, Sıcak Beyaz renk seçeneğine, Full HD çözünürlüğe sahip M5 modeliyse şıklığıyla göz dolduran Siyah ve Beyaz renk seçenekleriyle satılacak.

Şık balık sırtı deseni ile estetik görünüm

Yeni ikonik tasarıma sahip süper ince M8 ve M7 modellerinde monitörün en ince kısmı yalnızca 11.39 mm olarak ölçülüyor. M8 ve M7 modellerinin arka bölümünde, monitörün ve bulunduğu odanın görünümünü daha estetik hale getiren organik ve şık balık sırt deseni yer alıyor.

Gerçekçi renkleri ekrana taşıyor

2023 Akıllı Monitörlerden M8, bir önceki nesil monitörlere göre birçok yeni özelliğe sahip. 4K çözünürlüğü, HDR 10+ özelliği ve 400nit parlaklığıyla, M8 modeli bir monitörün sağladığı akıllı eğlence deneyimini canlı görüntülerle buluşturuyor. M8 kullanıcıları aynı zamanda Samsung Gaming Hub’a kolaylıkla erişebiliyor. Hepsi bir arada yayın platformu ve Prime Video, Netflix ve YouTube gibi platformlara erişim sunan Smart Hub’a da hızlıca erişmek mümkün. Hem M8 hem de M7 modeli, renkleri yüzde 99 oranında ve sRGB renk gamında yansıtarak, tasarımcılar ve içerik üreticileri renkleri gerçekçi bir şekilde ekrana taşıyor. 

Tüm ev içi IoT cihazları tek bir monitörden kontrol imkanı

2023 Akıllı Monitör serisi kullanıcıları, Zigbee ve Thread'i destekleyen yerleşik IoT Hub sayesinde tüm ev içi IoT cihazlarını tek bir monitörden kolayca kontrol edebiliyor. M8 ve M7 Bixby ve Amazon Alexa gibi yerleşik sesli asistan uygulamaları, kullanıcıların monitörlerini sesleriyle kontrol edebilmesini sağlıyor.

Hibya Haber Ajansı