Borusan Sanat’ta bu hafta

Borusan Sanat’ta bu hafta

Vakıf Katılım

Borusan Sanat, 2022/23 sezonu boyunca Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), Borusan Quartet ve alternatif müziğin adresi Borusan Müzik Evi özelinde gerçekleştirdiği konserlerden sonra sezona kısa bir ara veriyor. Yeni sezonda başarılı şef ve sanatçıların ağırlanacağı birbirinden keyifli konserler ve dopdolu bir program ile müzikseverlerle buluşmaya devam edecek.

Birbirinden farklı müzik türlerini ve yepyeni yorumlarla çevrili performansları çevrimiçi platformu borusansanat.tv’de buluşturan Borusan Sanat, konser yayınlarını müzikseverlere ulaştırmaya devam ediyor. Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşen Anıl Eraslan “Dream Works” konseri ve Borusan Quartet’in sanatçı dostlarıyla buluştuğu unutulmaz konser, borusansanat.tv’de yayında. İki hafta boyunca izlenebilecek. Ayrıca 10 Haziran Cumartesi günü saat 20.00’de, sanatta 30. yılını kutlayan gitarist ve besteci Şevket Akıncı’nın, sanatçı dostlarıyla birlikte, Dünyada Saat Kaç ve Escher Chronicles albümlerinden bir seçki sunduğu konserin kaydı izleyenlerle buluşacak.  

Çevrimiçi gösterim 

Şevket Akıncı “Dünyada Saat Kaç”

10 Haziran 2023 Cumartesi 20.00 

Şevket Akıncı elektrik gitar & bazı parçalarda orkestra şefi

Tamer Temel tenor & soprano saksofon

Hazal Göksu flüt, vokal

Furkan Akatay trombon

Amy Salsgiver marimba & vibrafon

Müge Hendekli synth

Mehmet Korkmaz elektrik gitar

Demirhan Baylan elektrik bas

Kerem Öktem davul

Konuklar: 

Ayşegül Giray keman

Aslıhan Adlin keman

Barış Ertürk tenor saksofon

Ulaş İskenderoğlu trompet

Kıvılcım Konca trompet

Diana Degener, Duru Özcan, Serraphina Sakızlı, Bahar Vuruşkaner, Armita 

Samadhi Eleonora Lespagnol alto vokal grubu 

Back on Stage (BoS) ile konser öncesi söyleşi
19.30-20.00

Bu yıl 50. yaşını ve sanatta 30. yılını kutlayan gitarist ve besteci Şevket Akıncı, dokuz kişilik orkestrası ve konuklarıyla 2021’de Tarla Records tarafından yayınlanan Dünyada Saat Kaç ve 2017 yılında A.K. Müzik tarafından yayınlanan Escher Chronicles isimli albümlerinden bir seçki sunuyor. 
 

,Hibya Haber Ajansı