Başkan Büyükkılıç’tan “Türkiye Yüzyılı” vurgusu

Başkan Büyükkılıç’tan “Türkiye Yüzyılı” vurgusu

Vakıf Katılım

Başkan Büyükkılıç, 14 Mayıs Genel Seçimleri’nde milletin iradesiyle AK Parti’den Kayseri milletvekili seçilen Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Murat Cahit Cıngı ve Sayın Bayar Özsoy’un mazbata törenine katıldı. Adalet Sarayı’na Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG ile gelen Başkan Büyükkılıç, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı  Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, “Her şeyden önce milletin iradesine saygı duyuyor ve teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın yeniden Cumhurbaşkanlığı görevinin hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Türkiye Yüzyılı vurgusu yapan Başkan Büyükkılıç, Kayserililere teşekkür ederek, “İnşallah bu yeni yüzyıl inşallah Türkiye’nin yüzyılı olacak. Bu yüzyılda hakikaten Türkiye’mizi en güzel şekilde temsil edecek, dünyada yine ses duyuracak çalışmalar yine devam edecek. Kayseri özelinde de Kayserili hemşehrilerimize özellikle teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar kendilerine yakışanı yaptılar” diye konuştu.

“Başkalarına hayran kalmak değil, kendimize sahip çıkmak”

Başkan Büyükkılıç, konuşmasının sonunda sözlerini yerli ve milli Togg’a getirerek, “Hakikaten ‘yapamaz diyenler, aslı yok diyenler, fabrikası yok’ diye dalga geçenler herhalde görüyorlardır. Yerli ve milli, konforlu. Biz Türk gençlerine güvenirsek, Türk gençlerine, ağabeylerine, ablalarına fırsat verirsek neler yapacaklarını gösterdiler. Başkalarına hayran kalmak değil, kendimize sahip çıkmak, doğru olanı bu diyor, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ile yine aynı şekilde tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Her şeyden önce artık yollarda kendi yerli ve milli aracımızı görmekten keyif alıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz, seçim de önemli, bu da önemli, bu bir simge” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç’a, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm ve ilçe belediye başkanları da eşlik ederken, Büyükkılıç, törende mazbatalarını alan milletvekillerine görevlerinin hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

,Hibya Haber Ajansı